Vademecum rynków zagranicznych - Niemcy

Piotr Walczak

Ośrodek Enterprise Europe Network, działający przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego, wraz z Klastrem Obróbki Metali zapraszają na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Vademecum rynków zagranicznych”, poświęcone rynkowi niemieckiemu. Organizowane jest ono we współpracy z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową (AHK Polska). Vademecum odbędzie się 13 marca 2018 r. w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym przy ul. Żurawiej 71.

Przedstawione zostaną następujące tematy:
* rynek niemiecki jako atrakcyjny rynek zbytu - charakterystyka rynku niemieckiego ze szczególnym uwzględnieniem sektora przemysłowego;
* jak skutecznie zaistnieć na rynku niemieckim - wskazówki praktyczne, zagadnienia marketingowe, myślenie projektowe, jak przygotować się do misji;
* aspekty prawne - ogólne warunki prowadzenia biznesu, delegowanie pracowników oraz dobre praktyki;
* dobre i złe praktyki - współpraca z firmami niemieckimi: doświadczenia firm podlaskich.

Spotkanie poprowadzą eksperci z: Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska) oraz podlascy przedsiębiorcy:

Paweł Kwiatkowski - dyrektor Działu Doradztwa Rynkowego. W AHK Polska od 2009 r. Odpowiedzialny m.in. za wprowadzanie polskich firm na rynek niemiecki, w tym analizy rynku oraz weryfikację możliwości zbytu. Organiztor licznych wyjazdów oraz misji gospodarczych na targi w Niemczech. Do głównych kompetencji należy działalność b2b w branżach przemysłowych.

Roland Fedorczyk - absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu im. Leibniza w Hanowerze oraz Podyplomowych Studiów Polskiego Prawa Gospodarczego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Wcześniej pracował jako adwokat w polsko-niemieckiej kancelarii adwokackiej w Berlinie oraz jako manager w Niemieckiej Agencji Wspierania Handlu Zagranicznego (GTAI). Od 1 lipca 2016 r. dyrektor Działu Prawo i Podatki w Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej.

Maciej Lachowski - współwłaściciel firmy Toroidy.pl Transformatory L. Lachowski Sp.k.

Jan Zadykowicz - prezes firmy Jazon Sp. z o.o.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Szczegółowy program Vademecum oraz rejestracja online na stronie: https://pfrr.pl/vademecum-rynkow-zagranicznych-niemcy do 8 marca 2018 r.

Informacji udziela Anna Wrzesińska: wrzesinska@pfrr.pl, tel. 604 079 373.