Członkowie Klastra na szkoleniu z ochrony danych osobowych

admin

Na czym polega ochrona danych osobowych, jakie są granice przetwarzania danych i procedury ich zabezpieczania, a także jaką rolę powinien pełnić Administrator Bezpieczeństwa Informacji w przedsiębiorstwie – to główne tematy szkolenia, w którym wzięli udział przedstawiciele firm należących do Klastra Obróbki Metali.

Szkolenie było bezpośrednio związane z nowelizacją Ustawy o ochronie danych osobowych z 1 stycznia 2015 roku, zwłaszcza z funkcją, jaką ma pełnić Administrator Bezpieczeństw Informacji.

- Szkolenie usystematyzowało wiedzę w zakresie ochrony danych, obowiązkach, jakie spoczywają na administratorach danych osobowych w związku z gromadzeniem w firmach danych o osobach fizycznych, wdrażaniem polityki bezpieczeństwa informacji i systemów informatycznych. Poruszono temat zadań ABI i rejestracji zbiorów w GIODO - mówi Katarzyna Bieszke, przedstawiciel firmy SaMASZ, członka Klastra Obróbki Metali.

Uczestnicy uzyskali też podstawowe informacje na temat planowanego od 2017 roku ujednolicenia przepisów prawa w zakresie ochrony danych osobowych dla wszystkich krajów Unii Europejskiej, w tym Polski.

Szkolenie prowadził Rafał Piątek, audytor bezpieczeństwa informacji.