Fot. pixabay.com
Fot. pixabay.com

Rozmowy z niemieckimi i duńskimi firmami

Admin

W dniach 28-30 listopada Klaster Obróbki Metali będzie gościł z wizytą u partnerów z Brandenburgii, gdzie odbędzie się konferencja i spotkania B2B.

Spotkaniu pod nazwą 5th Cluster Conference Metal Brandenburg odbędzie się w Hennigsdorf k. Berlina. Organizowane jest ono przez Klaster Metalowy z Branderburgii, z którym KOM podpisał umowę o współpracy podczas targów przemysłowych Hannover Messe.

W ubiegłorocznej edycji imprezy udział wzięło ponad 130 uczestników, z czego ponad połowę stanowiły przedsiębiorstwa.  W tym roku spotkają się przedstawiciele instytucji i firm  z Niemiec, Polski i Danii skupionych przy Danish Technological Institute. W ramach programu konferencji odbędą się spotkania B2B, podczas których przedstawiciele Klastra będą starali się pozyskać nowych kooperantów do współpracy.

Tegoroczna konferencja odbywa się pod hasłem „Digitalisation - Chance and Challenge for Business”. Warto zatem będzie zapoznać się z nowymi trendami panującymi w Europie Zachodniej oraz poznać wyzwania, jakie czekają branżę metalową w sferze kapitału ludzkiego czy kadr w firmach.

Dzięki złożonemu przez Klaster Obróbki Metali wnioskowi do Urzędu Miasta w Białymstoku (www.bialystok.pl) o wsparcie działań promocji zagranicznej, który wygrał konkurs, większość kosztów udziału w spotkaniu zostanie pokrytych ze środków UM w Białymstoku.