Fot. Wschodni Kongres Gospdoarczy
Fot. Wschodni Kongres Gospdoarczy

Malow wśród TOP Pracodawców Polski Wschodniej

Admin

Malow, suwalska firma zrzeszona w Klastrze Obróbki Metali, została jednym z laureatów konkursu TOP Pracodawcy Polski Wschodniej 2017. Wyniki ogłoszone zostały podczas odbywającego się pod koniec września w Białymstoku Wschodniego Kongresu Gospodarczego.

- Dotychczasowe edycje konkursu TOP Pracodawcy Polski Wschodniej pokazały nam, jak istotne jest wskazywanie i nagradzanie pozytywnych trendów zachodzących na rynku pracy. Wyróżnieni pracodawcy z pięciu wschodnich województw naszego kraju to najlepsi wśród najlepszych, firmy nowocześnie zarządzane, stawiające na innowacyjność, znaczące w swoich branżach i społecznie odpowiedzialne - powiedział Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator i organizator Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku.

Nominacji i wskazań w konkursie dokonały władze samorządowe poszczególnych województw (marszałkowie i prezydenci miast wojewódzkich), a także przedstawiciele organizacji realizujących politykę gospodarczą poprzez pozyskiwanie inwestorów i rozwój przedsiębiorczości.

Malow to spółka działająca na Suwalszczyźnie od 1997 roku. Zajmuje się produkcją m.in. mebli metalowych, biurowych, medycznych, wyposażenia warsztatów. Zatrudnia 640 osób. Malow od lat wspiera lokalne i ogólnopolskie akcje charytatywne. Firma angażuje się w działania naukowe i edukacyjne - m.in. bierze udział w programie stypendialnym.

Pozostali laureaci:
- Torpol,
- JMP Flowers Grupa Producentów,
- Inglot,
- ML System,
- Kazar Footwear,
- Enea Połaniec,
- specjalną nagrodę czytelników serwisu PulsHR.pl otrzymała firma SIPMA.

Eksperci Rady Konsultacyjnej konkursu dokonali wyboru laureatów spośród 26 firm, w oparciu o kryteria: wpływu działalności pracodawcy na rozwój gospodarczy regionu, wkładu w rozwój rynku pracy, innowacyjności, relacji z pracownikami oraz współpracy z lokalną społecznością.