Pierwsze takie szkolenie w Podlaskiem

Admin

Obsługa obrabiarek CNC - praktyczne szkolenie w tym zakresie odbyło się w ramach projektu PL-LT. Przeprowadzone zostało w firmie Tock-Automatyka, członka KOM, a uczestnikami byli pracownicy innych przedsiębiorstw zrzeszonych w Klastrze Obróbki Metali. Przez trzy dni poznawali programowanie i obsługę obrabiarek CNC ze sterowaniem Siemens: pozycjonowanie oraz dobór parametrów pracy.

Było to praktyczne szkolenie uwzględniające układy sterowania Sunumerik 828D/840D sl Operate z ShopMill i ShopTurn. Prowadzący to certyfikowany trener firmy Siemens, który wiedzę i umiejętności przekazywał w specjalistycznej pracowni.

- Nasza firma specjalizuje się w szkoleniach CNC - mówi właściciel Tock-Automatyka Krzysztof Toczydłowski. - Posiadamy certyfikację firmy Siemens na Polskę, w związku z tym nasze szkolenia odbywają się w określonym standardzie i odpowiedniej jakości. Są one przeznaczone dla użytkowników systemów sterowania obrabiarek sterowanych numerycznie.

W tym przypadku było to szkolenie podstawowe, przeznaczone dla osób, które chciały odnowić swoją wiedzę na temat programowania maszyn i ich obsługi. Celem było wprowadzenie do samodzielnej pracy przy obrabiarce sterowanej numerycznie, ustawienie uczestników na odpowiedniej ścieżce wiedzy i rozwoju zawodowego w tym obszarze.

Praktyczne szkolenie miało trzydniowy wymiar, odbywało się w specjalistycznym laboratorium Expert CNC, które jest produktem firmowym Tock-Automatyka. Wykorzystano maszyny produkcji białostockiego przedsiębiorstwa. Te specjalistyczne urządzenia służą lekkim pracom narzędziowym, jak również szkoleniom praktycznym CNC, opartym o najnowsze technologie, jeżeli chodzi o programowanie, funkcje maszyny, sposoby programowania, języki etc.

Projekt, w ramach którego odbyło się szkolenie, jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Programie Interreg V-A Litwa-Polska.