Szkolenia dla kadr ruszyły

Admin

Z końcem czerwca rozpoczęły się szkolenia pod nazwą Akademia Klastra, realizowane w ramach projektu „Wzrost konkurencyjności pogranicza PL-LT poprzez rozwój usług kooperacyjnych i klastrowych”.

Inauguracyjne szkolenie - „Zarządzanie projektami” - odbyło się w dniach 29.06 - 01.07 w Transferowni Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Uczestnicy poznali sprawdzone metody skutecznego prowadzenia projektów, oparte na międzynarodowych standardach zarządzania projektami: IPMA, PMI®, PRINCE2® oraz miękkie kompetencje w zakresie kierowania projektem.

W podziale na kilkuosobowe zespoły projektowe stosowali pod okiem prowadzącego - Arkadiusza Urbańskiego - poznawane techniki na etapach inicjacji, planowania, realizacji, monitorowania i zamknięcia projektu. Każdy z uczestników na chwilę szkolenia wcielił się w rolę kierownika projektu zarządzającego zespołem specjalistów.

Kolejne szkolenie pod nazwą „Normowanie procesów technologicznych. Normowanie czasu pracy, podnoszenie wydajności” odbędzie się w dniach 6, 7, 8 lipca. Cieszy się ono największą popularnością - wpłynęło na nie dwa razy więcej zgłoszeń niż wynosi możliwa wielkość grupy.

Trzecie z kolei szkolenie obejmie tematykę stresu w miejscu pracy i wypalenia zawodowego i odbędzie się 27-29 lipca.

Programy szkoleń w projekcie PL-LT zostały opracowane przez zespół przedstawicieli firm członkowskich Klastra Obróbki Metali, a tematyka szkoleń jest różnorodna. Bardzo duże zainteresowanie szkoleniami potwierdza, że odpowiada ona na zapotrzebowanie członków KOM.

Więcej informacji o szkoleniach z projektu PL-LT można znaleźć TUTAJ

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Programie Interreg V-A Litwa-Polska.